naum stolkovski

Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Зад шемата за фалсификување документи злоупотребени државни институции, Муслиу, Пендаровски и Зечевиќ на тапет за изборна манипулација

А1он
Јасно е дека наместо да излезат со програма каде има проекти, главната програма на СДС е фалсификување на документи и лични имиња. Имаме основано сомневање
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Дали пласираните фалсификувани документи од СДС се дело на Асаф Исеин и дали целта на неговиот ангажман е спротивна на изборите и државата?

А1он
Срамниот и недостоинствен однос на СДС да се служи со фалсификувани документи за да напаѓа медиуми, агенции и секако за напад врз ВМРО-ДПМНЕ е само
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Од јавен интерес е да се знае зошто се дадени рекордни 40 милиони евра за лиценци?

А1он
СДС и власта не одговориле до сега, ниту пак ЈО не покажа интерес дали зад 40 милиони евра договори не стои колегијалноста, пријателството можеби на
Македонија

Стоилковски: Наместо да ги казнат, ДУИ и СДС ќе ги наградат дивоградбите

А1он
Артан Груби и неговата резерва Димитар Ковачевски потпишаа штетен договор врз основа на непостоечки закони и го кријат затоа што се обврзале дека ќе плаќаат
Македонија

(ВИДЕО) „Ниту ден тој не губи, од крадење се уби, парите баш ги љуби и се вика …“ – Стоилковски со гатанка за Груби

А1он
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски пред дуќан во центарот на скопје, на улица „Македонија“ за кој тврди дека „е најновиот локал на Груби“ кажуваше шеговите
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Ковачевски со шовинизам го брани скандалозното вработување во МНР

А1он
Димитар Ковачевски не само што не знае да ја води државата којашто ја потопија во криминал и сиромаштија, туку покажува и неразбирање на поими. Ковачевски
Uncategorized

(ВИДЕО) Стоилковски: Зајкова да се повлече од морални причини, ЈО да го провери работењето на Урбанизам во Маврово и Ростуше

А1он
Моника Зајкова, пратеник од владејачкото мнозинство има морална обврска да се повлече од пратеничката функција и да се извини за сите нејзини демагогии и антимакедонски
Македонија

Стоилковски, Арсовски и Миева бараат да бидат тргнати од предлог листите за членови на управни одбори

А1он
Тројцата портпароли на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева, Наум Стоилковски и Димче Арсовски во објави на социјалните мрежи побараа нивните имиња да не бидат на листите со
Македонија

СДСМ: Силјановска и ВМРО-ДПМНЕ нека се подготват за пораз

А1он
Антизападниот Христијан Мицкоскки нема капацитет да разбере што значи демоктатска процедура за избор на кандидат, исто како што нема претства што значи вистински претседателски кандидат