bisera kostadinovska

Македонија

Костадиновска Стојчевска ќе ја тужи Арсовска за клевета за пожарот во Универзална

Орце Костов
Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска ги отфрли тврдењата на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска за непостапување во врска со пожарот во Универзална сала и
Македонија

Арсовска: Зошто Костадиновска-Стојчевска не го пријавила пожарот ако знаела за него пред девет часот

Орце Костов
Покажувајќи видео снимки од изјавите на министерката за култура, од надзорот и од изведувачот на Универзална сала, градоналничката Данела Арсовска обвини дека објектот почнал да
Македонија

Град Скопје: Две години зборуваме дека проектот за Универзална е погрешен и небезбеден

А1он
Две години јавно зборуваме дека проектот за Универзална сала кој му е дониран на претходното градско раководство и по кој работеле до локалните избори во
Македонија

(ВИДЕО) Костадиновска – Стојчевска: Нема повредени, нема жртви, објектот е осигуран

Орце Костов
Министерката за култура Бисера Костадиновска- Стојчевска повика на брзо расчистување на причините за пожарот во Универзална сала. Непосредно по пожарот рече дека нема жртви и
Македонија

Работниците контра министерката за култура: Зголемувањето на платите е два, а не 12 отсто

Орце Костов
Синдикатот за култура на Македонија реагираше дека вработените во институциите од културата со мартовските плати нема да добијат зголемување за 12, туку за два отсто.
Култура

Костадиновска Стојчевска: Синдикатот да не дезинформира, туку да потврди дека културните работници за мартовската плата ќе добијат највисоко покачување

А1он
Синдикатот да не дезинформира, туку да потврди дека културните работници за мартовската плата ќе добијат највисоко покачување до сега, напиша вечерва на својот фејсбук профил
Култура

Костадиновска Стојчевска: Да се одложат одредени проекти во МКЦ додека да се реши статусот на хонорарците

А1он
Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска ги советува носителите на проекти во Младинскиот културен центар (МКЦ) – Скопје кои користат средства преку Министерството за култура
Македонија

Министерството за култура доделило 900.000 денари за бришење на шкртаниците од Шарената револуција тврди ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Бисера Костадиновска Стојчевска направи целосен хаос со годишната програма во културата. Преку членовите на комисиите кои се уште се непознати во јавноста, а се потпишале
Македонија

Костадиновска-Стојчевска објасни: Не финансираме фестивал во Косово, туку наши театри кои ќе учествуваат

А1он
Ни треба стабилна држава, ни треба држава којашто ќе биде полноправна членка на ЕУ, ни треба држава којашто ќе биде стабилен НАТО партнер, ни треба
Македонија

Костадиновска-Стојчевска: Ги негуваме визиите на Делчев кој е синоним за културен натпревар меѓу народите

А1он
Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, како член од владината делегација заедно со првиот заменик на претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ и