ВИДЕО: „Јога со Гога“ – Силјановска се релаксира во Охрид

Од:

По вчерашниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид, утрово нивниот кандидат Гордана Силјановска-Давкова вежбаше јога на кејот од Охридското Езеро. Вежбите ги правеше заедно со инструктор, но и со нејзините поддржувачи кои се одзваа на поканата која вчера беше објавена на социјалните мрежи. Оваа активност е дел од кампањата која кандидатката за претседател ја спроведува во Охрид.

dobivaj vesti na viber

Силјановска-Давкова, пред почетокот активноста рече дека таа во одреден период вежбала јога цели четири години, но потоа прекинала. Таа додаде дека оваа активност ја опуштала и за неа е филозофија на живеење и тренинг за духот.

Инаку вчера, Силјанова-Давкова порача на граѓаните дека иако се навредени и понижени, тие се храбри и не се предаваат. Во говорот се осврна на принципите на кои ќе работи, но вети и дека ќе ја исправи неправда што власта ѝ ја нанела на државата со промената на името.

Кристијан Ландов

Би можело да ве интересира

Нервозен охриѓанец истепал две момчиња и неколкумина полицајци

Петмина повредени во сообраќајна несреќа во Охрид

Приведен украинец кој агресивно се однесувал кон вработените и гости во хотел

ВИДЕО: Еден од најпознатите турски кошаркари ужива во родниот Охрид

А1он

Бектеши: Сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, а работниците ќе добијат 100% поголема дневница

А1он

Силјановска Давкова: Бугарија со последниот предлог издејствува нејзините барања да се вметнат во преговарачката рамка