Rover

Македонија

Пресуда за Љубе Бошкоски: Не е виновен за „Ровер“

Васко Маглешов
Со три доживотни казни затвор за извршителите на убиството кои се српски државјани, Предраг Чубрило, Милан Илиќ и Милорад Ковачевиќи и ослободителни пресуди за останатите
Видео Македонија

ВИДЕО: „Ровер” повторно одложен – Љубе Бошкоски се шегуваше со обвинителката

А1он
Во кривичниот суд повторно е одложено судењето за случајот „Ровер“. Претставници на адвокатската канцеларија Медарски, изјавија дека адвокатот Филип Медарски ќе го брани обвинетиот Вук
Видео Македонија

(ВИДЕО) Бошкоски: Подготвени сме и ги очекуваме изборите

А1он
Подготвени сме и ги очекуваме предвремените парламентарни избори, рече лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски пред рочиштето за случајот Ровер. – Што очекувам на
Видео Македонија

ВИДЕО: „Ровер“ одложен, Пејковски уште го држи Бошкоски во Идризово

А1он
Судското рочиште за „Ровер“ е повторно одложено за 9 мај, а дотогаш Љубе Бошкоски најверојатно останува во Идиризово, со оглед на решеноста и како што
Македонија

Директорот на Идризово не одговори: Зошто уште го држи Бошкоски во затвор?

А1он
Директорот на затворот во Идризово, Живко Пејковски во соопштението кое го испрати не го даде единствениот одговор кој се бара од него: Зошто го држи
Македонија

Реакција на директорот на „Идризово“ Пејковски

А1он
Директорот на Казнено-поправниот дом Идризово, Живко Пејковски реагираше на изјавата на адвокатот на Љубе Бошкоски, Константин Кратовалиев. Во продолжение следува реакцијата.
Македонија

(ВИДЕО) Кратовалиев: Директорот на Идризово спроведува самовластие и тортура врз Бошкоски

А1он
Ние на записник поставивме прашање дали од стана на судскиот совет постојат пречки досега а и понатаму да се ограничи правото на Љубе Бошкоски три
Видео Македонија

(ВИДЕО) Судијата во „Ровер“: За Бошкоски нема притвор, процесот не е пречка да биде пуштен од затвор

А1он
На денешното рочиште за „Ровер“, судијата кој го води процесот кажа дека ја известил управата во затворот во Идризово дека нема притвор за Љубе Бошкоски