(ВИДЕО) Бошкоски: Подготвени сме и ги очекуваме изборите

Од:

Подготвени сме и ги очекуваме предвремените парламентарни избори, рече лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски пред рочиштето за случајот Ровер.

– Што очекувам на македонската политичка сцена и кој е ставот на Обединети за Македонија, тоа ќе го соопштиме во периодов пред нас, најверојатно до крајот на овој месец имаме централно собрание, каде што ќе завземеме јасен став за понатамошните чекори околу идни коалции, блокови и така натаму, рече Бошкоски.

Судењето за случајот Ровер, во кој тој е обвинет е одложено за 23 ноември.

– Очекувам како и од самиот почеток ослободителна пресуда. Иако е сега почеток во овој трет круг на Дантевиот пекол, рече Бошкоски.

Би можело да ве интересира

Ковачевски и Мицкоски нема да зборуваат за предвремени избори, само за ЕУ и за односите со соседите

Орце Костов

Мицотакис: Грција оди на избори во мај

Орце Костов

Поранешниот шеф на дипломатијата Христодулидис е новиот претседател на Кипар

Хејли ќе се кандидира за претседателските избори во САД во 2024 година

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Мицкоски: Ковачевски и ДУИ не можат затвореник да пренесат од точка А до точка Б, а не убедуваат дека ќе не однесат во ЕУ

Орце Костов

Со гласови на членовите на победничкото мнозинство ИК на Подгорица ги усвои конечните резултати од локалните избори