Реакција на директорот на „Идризово“ Пејковски

Од:

Директорот на Казнено-поправниот дом Идризово, Живко Пејковски реагираше на изјавата на адвокатот на Љубе Бошкоски, Константин Кратовалиев.

Во продолжение следува реакцијата.

реакција од директорот

Би можело да ве интересира

Пронајден мртов затвореник во „Идризово“ – отслужувал 11 годишна казна

А1он

(ВИДЕО) Го убив мажот, ме тепаше – A1он со жените зад решетки

Катица, Јанкулоска, Боки – како познатите затвореници се однесуваат во затворот?

(ВИДЕО) A1он во Идризово: Бегствo од затворот – Тунелот пропадна, но не и обидите

Анита Петровска Рајковиќ

Запален уште еден автомобил на затворски чувар од Идризово

А1он

Управа за извршување на санкции: По добиени информации за планирано бегство, во изминатите два месеци подигната е безбедноста во КПД Идризово

Ана Ололовска