reklama

Македонија

Пановски: Фирма која лаже граѓани за здравје треба да се затвори

Анита Петровска Рајковиќ
Не само да се казни, треба да се затвори, ова е рекција на др Пановски, чие име и лик беа злоупотребени при рекламирање и продажба
Македонија

Си рекламирале чаеви лажно користејќи имиња на лекари – Кривична за фирма и директорот

Анита Петровска Рајковиќ
Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно физичко и едно правно лице, кои се обвинети за три
Македонија

Фотографии од доктори се користат за лажни реклами: Лекарска комора бара итна реакција од МВР и Обвинителство

Орце Костов
Лекарската комора на Република Северна Македонија јавно бара од Основното јавно обвинителство и Министерството за внатрешни работи итно да постапуваат и да ја спречат злоупотребата
Економија

Животот е за забава: Нов и модерен е-шопинг со јапонскиот шмек на МИНИСО

А1он
Разноликоста и диверзитетот на брендовите, како во светот, така и во земјата, со секоја измината година, стануваат сè поголеми, а со истото конкуренцијата во различни
Македонија

Уште поширока понуда на производи на Хемофарм за пациентите и потрошувачите во Северна Македонија

А1он
Од декември 2021. Хемофарм на македонскиот пазар ги нуди познатите производи на компанијата Санофи, како Buscopan, Bisolvon и Dulcolax. Во рамките на договорот за дистрибуција
Економија

5 години KARIERA.mk: отсега и ОГЛАСИ за недвижности, возила и се што вреди да се огласи!

А1он
KARIERA.mk во месец ноември го одбележува својот 5ти роденден!  Досега, KARIERA.mk беше местото каде секојдневно се среќаваа работодавачите и активните баратели на работа! За овие 5 години, KARIERA.mk успешно
Македонија

Почнува со работа ПЗУ НИКОБ МЕДИКАЛ: Здравјето е нешто за кое не треба да импровизираме

А1он
Денеска е 7 април, ден на здравјето, еден од најзначајните празници и за Вас и за нас, но и за светот. Согласно актуелната пандемијата која