nikola panovski

Македонија

Фотографии од доктори се користат за лажни реклами: Лекарска комора бара итна реакција од МВР и Обвинителство

Орце Костов
Лекарската комора на Република Северна Македонија јавно бара од Основното јавно обвинителство и Министерството за внатрешни работи итно да постапуваат и да ја спречат злоупотребата
Македонија

Министерот за здравство ги покани Даниловски, Пановски и Марковски да бидат дел од Комисијата за заразни болести

А1он
Новиот министер за здравство, Беким Сали попладенво им упати покана на лекарите Драган Даниловски, Никола Пановски и Вело Марковски да бидат дел од новата Комисија
Македонија

Пановски до вакцинираните со една доза: Не влегувајте во објектите во кои власта ви дозволува да влезете

А1он
Микробиологот Никола Пановски упати апел до сите кое се вакцинирани само со една доза, а не прележале Ковид-19 да не одат по кафеани, ресторани и
Македонија

Д-р Пановски: Во првите три недели оние кои се вакцинираа треба да се пазат повеќе отколку до сега

Мери Јордановска
За да се развијат антитела потребни се три недели. Особено во овие три недели луѓето треба да се чуваат повеќе отколку што се чувале до
Македонија

За 58.000 дози намалена употребата на „сумамед“ и „панцеф“, Пановски задоволен што престанало непотребното давање антибиотици

Маја Илиевска-Пачемска
Вкупно 58.000 дози помалку „сумамед“ и „панцеф“ биле издадени на рецепт во декември во споредба со ноември, минатата година. Податоците на „Фејсбук“ ги објави микробиологот
Македонија

Пановски: Одиме на подобро, да не ја расипуваме работава на крај

А1он
Одиме на подобро, само уште малку трпение да не ја расипеме работата на крај, порача годинашниот кум на Бадник, доктор Никола Пановски. По осветувањето на
Македонија

Д-р Пановски: Сè е оставено на свеста на граѓаните, од медицински аспект потребни беа поригорозни мерки

Мери Јордановска
Професор д-р Никола Пановски, микробиолог, вели дека со денешните предложени мерки од Комисијата за заразни болести, се е оставено на свеста на граѓаните и дека
Македонија

За само 17 дена издадени рекордни 60.000 рецепти за „сумамед“ и „панцеф“

Рекордни 60.000 пакувања антибиотици азитромицин од 500мг и 13000 цефиксим, кај нас познати како „сумамед“ и „панцеф“, биле издадени за само 17 дена, говорат податоците