vakcina koronavirus

Македонија

Д-р Пановски: Во првите три недели оние кои се вакцинираа треба да се пазат повеќе отколку до сега

Мери Јордановска
За да се развијат антитела потребни се три недели. Особено во овие три недели луѓето треба да се чуваат повеќе отколку што се чувале до
Регион

Масовно пријавување на Македонците за вакцинирање во Србија против Ковид-19

Мери Јордановска
По објавувањето на веста од страна на македонското Министерство за здравство дека евентуално мала количина вакцини против Ковид-19 во Македонија би пристигнале дури идниот месец
Регион

Ана Бранбиќ ја прими втората доза од вакцината на „Фајзер“

А1он
Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ ја прими денеска и втората доза од вакцината на Фајзер. При ревакцинацијата таа ги повика граѓаните масовно да се приајвуваат
Свет

Фон дер Лајен бара милијарди евра за вакцина против Ковид-19

А1он
Европската унија собира милијарди евра со идеја да овозможи вакцинација против коронавирусот, еден ден да биде на располагање на сите, рече претседателката на Европската комисија,