bekim sali

Македонија

Филипче и Сали први на распит кај Мизрахи: Анкетната комисија за Онкологија почна со работа

Орце Костов
Анкетната комисија формирана за обелоденување на вистината за скандалот со онкологија со која претседава пратеничката Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ денеска ја одржи првата седница со
Македонија

Беким Сали го одобрил приемот на амбулантитите и исплатата, да престане да манипулира реагира Министерството за здравство

А1он
Беким Сали е последен што смее да каже било што за мандатот и неговата работа како Министер за здравство, а уште помалку да манипулира за
Македонија

Беким Сали: Жртвите од Тетово изгореа по вторпат, а Ковачевски и Меџити го наградија Анѓушев

Орце Костов
По објавената сторија од редакцијата на ИРЛ „Убиство во Тетово“ каде што беа обелоденети информации за причините поради кои настанал пожарот во модуларната болница во
Македонија

Заврши расправата за разрешувањето на министерот Алити, ќе се гласа дополнително

А1он
Собранието вечерва го заврши претресот по предлогот за разрешување на министерот за информатичко општество и администрација Адмирим Алити. Гласањето ќе биде дополнително закажано. Потпретседателот на
Македонија

Мицевски: Формално правно Беким Сали се уште е министер, СДСМ не може да му каже да потпише плати

А1он
Пратениците од власта обвинуваат дека ВМРО-ДПМНЕ кочело да се обезбеделе плати во здравството, а што да се каже после ова, а формално правно Беким Сали
Македонија

Ковачевски: Можевме да го спасиме Благојче, побарав одговорност од Сали

Орце Костов
За премиерот Димитар Ковачевски тешката бирократија во Македонија е виновна за смртта на Благојче Илиевски кој ја загуби битката со болеста цистична фиброза затоа што
Македонија

Беким Сали за болните од цистична фиброза: Министерството не ги купува лековите

Орце Костов
Министерот за здравство Беким Сали не кажа дали чувствува одговорност откако вчера почина пациентот Благојче Илиевски, чекајќи ја државата да му го набави лекот “трикафта“,
Македонија

Над 150 медицински работници се пријавиле за помош во Турција

А1он
Министерот за здравство Беким Сали денеска во изјава за медиумите кажа дека на јавниот повик што го објави Министерството за здравствени лица кои би се
Македонија

Сали за отстапување на Министерството на Алијанса: Тоа се шпекулации, се повторуваат пет месеци

Маја Илиевска-Пачемска
Сè уште нема конкретни разговори за отстапување на Министерството за здравство на Алијанса за Албанците, рече денес актуелниот министер за здравство Беким Сали. Одговарајќи на
Македонија

Сали за чекањето три месеци за снимања: Од јануари нема да разговараме дали мамограф има во Неготино, дали ќе се снима во Струга

Маја Илиевска-Пачемска
Чекање и по три месеци за мамографија ќе има само до крајот на годинава, најави министерот за здравство Беким Сали. Тој тврди дека од Нова