velo markovski

Видео Македонија

(ВИДЕО) Марковски: ВМРО-ДПМНЕ на клучни позиции носи лица кои не се членови, ќе бидам независен кандидат за претседател

Ќе бидам независен кандидат за претседател независно дали мојата партија, ВМРО-ДПМНЕ ќе ми даде поддршка или не, вели во интервју за А1он инфектологот Вело Марковски.
Македонија

(ВИДЕО) Марковски: Ми пречи што покажуваме непријателство кон Русија

Грција и Бугарија се непријатели на Македонија, но не се ниту главните непријатели, туку имаат ментори. Ова во интервју за А1он го вели инфектологот Вело
Македонија

Вело Марковски најави независна кандидатура за претседател, но очекува поддршка од ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Професор д-р Вело Марковски ќе се кандидира за претседател на државата како независен кандидат. Тој ќе побара поддршка од 10.000 граѓани, чии потписи, како што
Македонија

Вело Маркоски ќе се кандидира за претседател на Македонија

А1он
Инфектологот Вело Маркоски решил да се кандидира за претседател на Македонија на изборите што треба да се одржат напролет. Марковски в четврток ќе ја објави
Магазин

(ВИДЕО) Епидемиологот Вело Марковски објави нова песна, сега пее за Стојан војвода

А1он
Епидемиологот Вело Марковски објави седма преработка на македонска песна. Тој на социјалните мрежи сподели дека ја препеал „Болен ми лежи Стојан војвода“, една од најстарите
Македонија

Министерот за здравство ги покани Даниловски, Пановски и Марковски да бидат дел од Комисијата за заразни болести

А1он
Новиот министер за здравство, Беким Сали попладенво им упати покана на лекарите Драган Даниловски, Никола Пановски и Вело Марковски да бидат дел од новата Комисија
Македонија

Болен обвинет и зафатен адвокат го одложија првото рочиште за предметот против Вело Марковски, за шверц на артефакти

Кристијан Ландов
Се одложи првото рочиште од судскиот процес против инфектологот Вело Марковски и уште седум лица, за шверц на артефакти и незаконски истражувања. Судот донесе вака