kandidat za pretsedatel

Видео Македонија

(ВИДЕО) Кога државата ја водат несигурни и фрустрирани забораваат на државните интереси – интервју со Гордана Силјановска Давкова

Анита Петровска Рајковиќ
„ Кога државата ја водат несигурни и фрустрирани луѓе тие забораваат на државните интереси и спремни се да ги жртвуваат зошто се импресионирани од преставниците
Македонија

Претседателските кандидати до кампањата не смеат да трошат пари од трансакциската сметка наменета за изборна кампања

А1он
Кандидатурите за претседател на државата веќе се потврдени, а согласно измените на Изборниот законик, од моментот на потврдување на кандидатските листи до започнување на изборната
Видео Македонија

(ВИДЕО) Марковски: ВМРО-ДПМНЕ на клучни позиции носи лица кои не се членови, ќе бидам независен кандидат за претседател

Ќе бидам независен кандидат за претседател независно дали мојата партија, ВМРО-ДПМНЕ ќе ми даде поддршка или не, вели во интервју за А1он инфектологот Вело Марковски.
Македонија

ВИДЕО: Груби не открива кој е прифатлив кандидат за претседател за ДУИ

А1он
Пратеникот Артан Груби не открива кој е прифатлив кандидат за претседател на државата за ДУИ. Според него, консензуален кандидат е најдоброто решение. „Имаше разговори на