refrendum

Видео Македонија

(ВИДЕО) Арсовски до Заев: Дали е точно дека се потрошени 3 милиони евра за неуспешен референдум?

Кристијан Ландов
Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ го прашува премиерот Зоран Заев дали е вистина дека за кампањата за референдумот потрошиле 3 милиони евра народни пари. „Ден по референдумот,
Македонија

Навремено започна изјаснувањето на граѓаните во Охрид и Дебрца, процесот се одвива непречено

А1он
Изјаснувањето на граѓаните по однос референдумот во општините Охрид и Дебрца се одвива непречено и во демократска атмосфера, на сите гласачки места. Претседателот на ОИК