vmro-dpmne

Македонија

Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски денеска го слават насилството и режимот

А1он
Денеска ВМРО-ДПМНЕ повторно се враќа на местото на злосторот, денеска ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски повторно протестира за одбрана на насилството. Старо ВМРО-ДПМНЕ, стара песна
Македонија

Протест за слобода на осудените за 27 април поддржан во ВМРО-ДПМНЕ

А1он
ВМРО-ДПМНЕ денес излегува на протест во 11 часот пред Владата, а на масовност граѓаните ги повика претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Протестот е организиран
Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ денеска протестира за одбрана на насилство

А1он
ВМРО-ДПМНЕ предводена од губитникот Христијан Мицкоски упорно стои на браникот на криминалот и криминалците.Со денешниот протест тие уште еднаш докажуваат дека се за одбрана на
Македонија

Васев: Амбасадата на Норвешка ги деманира лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести на штета на државата и нејзиниот меѓународен углед. Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Бојан Стојановски ја злоупотреби собраниската говорница за да
Македонија

СДСМ: Зад утрешните протести стои Груевски, Мицкоски е само негов извршител

А1он
Објавите на социјалните медиуми на осудениот бегалец во Будимпешта, Никола Груевски покажуваат дека зад утрешните протести за одбрана на насилството, зад обидите за државен удар,
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Богдановиќ мора да одговара, во друга нормална држава ќе имаше оставка

А1он
Петти ден молк од обвинителството за случајот на Саша Богдановиќ. Саша Богдановиќ не само што ја злоупотребил дозволата за движење, туку свесно ги прекршил и
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Рашковски тргувал со прашањата за испитот за судии и јавни обвинители

А1он
Во канцеларијата на Драги Рашковски на Правниот факултет во Скопје е пронајден софтвер од прашањата за испитот за судии и јавни обвинители. Уште поголем сомнеж
Македонија

(ВИДЕО) Лефков: Додека фирми чекаат со месеци за наплата, Кочо Анѓушев наплати 3.62 милиони евра за модуларни болници

А1он
Додека бизнисите на граѓаните трпат и чекаат со месеци наплата, додека нема поврат на ДДВ, велешката „Брако“ на Кочо Анѓушев експресно наплатила 3.62 милиони евра,
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Пратениците болни од Ковид-19 да се вратат во изолација, ќе следува кривична пријава

А1он
„Пратениците болни од Ковид-19 веднаш да се вратат во изолација, зошто ќе поднесеме кривична пријава, за нив и за сите кои го дозволиле нивниот влез
Македонија

ВМРО – ДПМНЕ е во Собранието и ќе обезбеди кворум, нема да гласа за законите кои служат за криминалните афери на СДСМ и ДУИ

Маја Илиевска-Пачемска
Пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ е во Собранието и ќе обезбеди кворум , но само за 36 седница на која треба да се изгласа