policiski cas

Македонија

Полицискиот час од полноќ до четири наутро останува до 1 јуни

А1он
На денешната седница, на препорака на Комисијата за заразни болести, Владата донесе заклучок, активните мерки за ограничување на движењето наместо до 18 мај, да продолжат
Македонија

Казни од 2.000 евра за 19 скопјани кои го прекршиле полицискиот час

А1он
Основното јавно обвинителство бара казни од по 2.000 евра за 19 скопјани кои ги прекршиле полицискиот час информираат од ОЈО. Сите овие лица биле затекната
Македонија

Кафеаните ќе работат повеќе, полицискиот ќе трае пократко, Владата ги усвои новите мерки

А1он
Министерот за здравство, Венко Филипче преку својот фејсбук профил информираше за новите мерки што Владата ги усвои на денешната редовна седница. Од утре, 12 мај
Македонија

Поради неносење маска вчера санкционирани 433 лица, 22 го прекршиле полицискиот час

А1он
Од 23.00 часот вчера вечер до 05.00 часот утрово констатирано е дека 22 лица не ја почитувале забраната за движење, информира МВР. Во текот на
Македонија

Скратен полициски час, подолго ќе работат кафеаните, се отвораат теретаните, нови најави за помали рестрикции

А1он
Скратен полициски час, работа на угостителските објекти во отворените делови до 23:30 часот и отпочнување на работа на вежбалните, фитнес центрите и теретаните, се дел
Македонија

Постапки против четворица во Скопје за непочитување на полицискиот час​

А1он
Основното јавно обвинителство – Скопје денеска до надлежниот Суд поднесе предлози за издавање казнени налози за кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на
Македонија

Од денеска пократок полициски час и подолго работно време на угосителските објекти

А1он
Полицискиот час од денеска да почнува од 23:00, а ќе трае до 05:00 часот.Покрај оваа, на вчерашната седница Владата донесе одлука и за измена на
Македонија

Владата го усвои скратениот полицискиот час, за патниците од Индија и Бразил – 14 дена карантин

А1он
Забраната за движење од утре наместо од 21:00 часот, ќе започнува од 23:00 часот и ќе трае до 05:00 часот наредниот ден, а угостителските објекти
Македонија

Арап-газда на скопска фирма му издал на вработен лажна дозвола за движење во полициски час

А1он
СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.Н.(38) од Саудиска Арабија, со живеалиште во Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „непостапување според