И вечерва нема полициски час, владината одлука стапува во сила на полноќ

Од:

Одлуката од денешната седница на Владата со која, почнувајќи од 16 јуни 2021 година (среда), престанува да важи забраната и посебниот режим на движење на лица и возила од јавен превоз на територијата на Република Македонија, стапува на сила од вечерва на полноќ, појасни вечерва Владата во соопштение.

Одлуката ќе биде објавена во Службен весник пред полноќ и со тоа сите одлуки на Владата од денешната седница стапуваат во сила во 00:00 часот, информираат од „Илинденска“.

Би можело да ве интересира

Од 15 ноември влез во молови и кафулиња само со две вакцини или прележани до 45 дена

А1он

Се дозволуваат свадби на затворено, но со половина капацитет

А1он

Влада: Се стопира изградбата на Прифатниот центар за странци во Бардовци, ќе се бара локација надвор од населено место

Ана Ололовска

Влада: Вклучен и вториот блок на РЕК Битола, граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции

А1он

На културно-уметничките настани во затворено се дозволува до 50% публика со две дози вакцина

А1он

Владата ја усвои информацијата за дигитално поврзување на Западен Балкан

Ана Ололовска