Изгоре „БМВ“ во скопско Студеничани

Од:

На 19 август во 2.58 часот во Полициска станица Драчево, 27-годишниот С.Ш. од село Студеничани, скопско пријавил дека во селото настанал пожар на патничко возило „БМВ“, со бугарски национални ознаки, кое го поседувал 23-годишниот М.Љ. од Студеничани, извести МВР.

Пожарот е изгаснат, повредени лица нема.

Би можело да ве интересира

Запалено возило на скопјанец

Предраг Петровиќ

Запалени возило, трактор и гаража во Кавадарци

Горан Наумовски

Изгоре кров и втор кат од куќа во скопското село Студеничани

Французин за една ноќ запалил 25 автомобили

Уапсен млад пироман од Скопје

(ВИДЕО) Полицијата истражува како се запалиле двете возила

Горан Наумовски