svadbi

Македонија

Се дозволуваат свадби на затворено, но со половина капацитет

А1он
Владата на Македонија на денешната редовна 115-та седница, согласно моменталната епидемиолошка состојба во државата, на предлог на Комисијата за заразни болести ги донесе следните заклучоци:
Македонија

Високи функционери во МВР ги убедуваа жителите на Студеничани да не пукаат по свадби

А1он
Денеска во општина Студеничани се одржа вонредна седница на Советот на општина Студеничани, на која присустуваа градоначалникот на општина Студеничани Азем Садики, директорот на Бирото
Македонија

Дозволени се свадби: Не смее бакнување, гушкање, оро, музика на уво, гостите со висока температура ќе се вратат дома

Кристијан Ландов
Од денеска можат да се организираат свадби, но гости ќе можат да бидат само оние кои имаат температура пониска од 37,5 степени, а останатите ќе
Свет

Во Вашингтон пуштија да се прават свадби, ама да нема играње

А1он
Градоначалничката на главниот град на САД, Мјуриел Баузер, во интервју за телевизијата Си-ен-ен го одбрани своето решение да забрани танцување на свадбите во Вашингтон, подвлекувајќи
Македонија

Организаторите на свадби бараат да се дозволат веселби под маски или ќе продолжат да блокираат улици

А1он
Угостителите, фотостудијата и музичарите денеска на протест во Скопје побараа да се укине забраната за работа на рестораните за свадби и други свечености и да