idrizi

Македонија

Семејство од Студеничани контролира кој ќе има струја во селото: Блокира улици за да не влезат екипи на ЕВН

Орце Костов
Два нисконапонски изводи во скопското село Студеничани во моментов се без напојување како резултат на преоптоварување поради кражби и неконтролирано користење на електрична енергија во
Регион

Идризи му одговори на Павлопулос: Сенилен старецу, ова е век на Албанците

А1он
Лидерот на партијата за правда, интеграција и единство (ПДИУ) на Шпетим Идризи, која е попозната како „партија на Чамите“, реагираше на изјавата на грчкиот претседател
Македонија

ДУИ: Да се расветлат мотивите за убиството на градоначалникот Идризи

А1он
Демократската унија за интеграција преку соопштение побара надлежните институции да ги расветлат мотивите за убиството на градоначалникот на Боговиње Хазби Идризи, кое, истакнува, во никој