demiri

Македонија

„Што сте се фатиле за Бесија, не го прекршила законот “ – Министерот Демири ќе ги разреши сите, но директорката на Токсикологија не

Откако на денешната прес конференција Министерот Демири најави разрешување на директори на клинички беше запрашан дали ќе ја разреши и организациската директорка на Клиниката за
Македонија

Операционите сали нема да проработат додека не се реши проблемот – набавени се шест надворешни компресори за итните случаи

Анита Петровска Рајковиќ
Министерот за здравство Илир Демири одговори за хаваријата на Хируршките клиники во комплексот „Мајка Тереза“ каде операционите сали се затворени една недела и пациентите не
Македонија

Демири: Истражните органи да ја спроведат истрагата за убиениот лекар

А1он
Министерот за здравство, Илир Демири информира дека нема информации околу случајот со убиството на лекарот во Железара. Очекува истражните органи и Министерството за внатрешни работи
Македонија

Алил Демири, осудениот на доживотен затвор за убиствата кај Смилковско езеро е на слобода

А1он
Алил Демири, кој вчера беше уапсен од косовската полиција по меѓународна потерница, е ослободен. Веста ја потврди неговиот адвокат Бесник Бериша. „По приложените докази од
Македонија

Барањето за екстрадиција на Демири е активно од 2018 година, Министерството за правда чека одговор

Анита Петровска Рајковиќ
Барањето за екстрадиција на Алил Демири од 2018 година е сѐ уште активно, информираат од Министерството за правда. Демири беше уапсен вчера врз основа на
Македонија

Уапсен Демири во Косово – обвинет за убиството кај Смилковско

Анита Петровска Рајковиќ
Уапсен Алил Демири во Косово. Според информациите на А1он 38 годишниот Демири бил уапсен во соработка со македонската полиција. А1он доби потврда и од македонското