smilkovsko

Македонија

Барањето за екстрадиција на Демири е активно од 2018 година, Министерството за правда чека одговор

Анита Петровска Рајковиќ
Барањето за екстрадиција на Алил Демири од 2018 година е сѐ уште активно, информираат од Министерството за правда. Демири беше уапсен вчера врз основа на
Македонија

Уапсен Демири во Косово – обвинет за убиството кај Смилковско

Анита Петровска Рајковиќ
Уапсен Алил Демири во Косово. Според информациите на А1он 38 годишниот Демири бил уапсен во соработка со македонската полиција. А1он доби потврда и од македонското
Македонија

Се разгледуваат жалбите за доживотната казна на шестмината осудени за „Монструм“

А1он
Во Врховниот суд на јавна седница се разгледуваат жалбите за шестмината осудени на доживотен затвор во случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковско езеро. Јавната