sneg

Македонија

Слаб снег провејува во Охрид, Струга, Ресен и на планинските превои Буково и Ѓавато

А1он
Слаб снег провејува во Охрид, Струга, Ресен и на планинските превои Буково и Ѓавато. Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни
Македонија

Патот до затворот Кшање во Куманово непрооден

А1он
Поради високите наноси од снег, затворот во село Кшање не фунционира редовно, соопшти денеска директорот на казнено-поправната установа, Марјан Спасовски. Наносите од снег на приодот