pelister

Македонија

76-годишен скопјанец е планинарот кој почина на Пелистер, потврди МВР

МВР го потврди идентитетот на починатиот планинар на Пелистер. Се работи за скопјанецот С.А. (76) за кој се верува дека починал од срцев удар на
Спорт

Еурофарм Пелистер го претстави пикерот Васиљев: Дојдов во Битола да освојувам трофеи

А1он
Ракометниот вицепрвак Еурофарм Пелистер значително ја засили пикерската позиција во тимот за следната сезона. Покрај македонскиот репрезентативец Жарко Пешевски, нов член е и стандардниот репрезентативец
Македонија

УЈП во лов на фирмите поврзани со „Рекет“, контроли на фирми во Струга и во Битола

Маја Илиевска-Пачемска
Управата за јавни приходи е во контрола на фирми поврзани со случајот „Рекет“ во Струга, Битола и Охрид. Бројот на фирми се прошири откако минатата
Македонија

Изработена физибилити студија за пречистителната станица на Пелистер

А1он
Градежниот институт на Македонија, избран како консултантска фирма од страна на УНДП, го достави прелиминарниот извештај за физибилити оценката на предложените технологии за избор и
Македонија

На Пелистер еколошка акција „Покажи еко-страна за зима без мана“

А1он
Подигнување на свеста за заштита на Националниот парк „Пелистер“ е целта на еколошката акција „Покажи еко-страна за зима без мана“, која се одржа денеска на
Македонија

Промовирано спомен обележје за Првата светска војна во НП „Пелистер“

А1он
Амбасадорот на САД Џес Бејли денеска промовираше меморијално обележје на патеката од Првата светска војна во Националниот парк Пелистер. Новото обележје, како што истакна амбасадорот