Падна првиот снег

Од:

Снегот го побели врвот на Пелистер, Антена на надморска височина од 2601 метри. Ова се први снежни врнежи оваа есен во земјава.

Фотографии од побелената планина се објавени на социјалните мрежи.

Би можело да ве интересира

Најстудено на Попова Шапка, најмногу дожд во Крива Паланка

(ВИДЕО) Во Пакистан ненадејно падна снег, загинаа најмалку 35 лица

Снег на повеќе патни правци, укината забраната за камиони на Пресека

На Алјаска падна повеќе од 2,6 метри снег, се урнаа покриви на згради

Слаб снег на Попова Шапка, Маврово, Плетвар и Ѓавато

Студен бран во Македонија и дел од регионот

А1он