povredeni

Свет

Седуммина повредени во најголемиот забавен парк во Германија

А1он
Седум лица се повредени, главно полесно, во најголемиот забавен парк во Германија, Европа парк во Руст, во близина на француската граница, соопшти германската полиција. „Очевидци
Свет

18 патници се повредени откако австриски автобус полн со туристи се преврте во Германија

А1он
Осумнаесет лица се повредени откако автобус од Австрија падна во канал на автопат во близина на Хановер, Германија. Осумнаесет лица со полесни повреди и се
Македонија

10 повредени – сообраќајка меѓу 3 возила, едното странско

А1он
Тешка сообраќајна несреќа се случила, доцна попладнево во близина на дебарското село Долно Косоврасти, на делницата Дебар-Жировница, патен правец Дебар-Маврово. Во судар на три возила
Свет

САД: Повеќе од 10 лица се повредени кога автомобил влета во ресторан

А1он
Повеќе од десет гости на ресторан во американската држава Њу Хемпшир се повредени кога автомобил влета во угостителскиот објект, а зградата е значително оштетена. Брзата
Регион

(ВИДЕО) Се преврте трактор со приколка кој превезуваше 16 матуранти, дел од нив завршија во болница

А1он
Хрватската полиција соопшти дека вчера се повредени 16 матуранти во Истра. Оттаму потврдија дека превртениот трактор со приколка во која се превезувале матурантите го управувал
Македонија

Четворица повредени откако возило излета од патот Куманово – Свети Николе

А1он
На 21.08.2022 во 19.30 часот во СВР Штип било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Свети Николе-Штип патничко моторно возило „ауди“ управувано од Х.А.(21) од с.Горобинци
Македонија

Повредени се четворица малолетници, удриле со возило во канделабар кај Клинички центар

А1он
На 19.8.2022 во 4:20 часот било пријавено дека на крстосницата од бул. Мајка Тереза со ул. Тодор Александров и ул. Белградска патничко возило „форд мондео“,
Свет

ВИДЕО: Четири лица тешко повредени по удар на гром во близина на Белата куќа

А1он
Четири лица се во критична состојба откако гром го погоди плоштадот Лафајет во близина на Белата куќа. Двајца мажи и две жени се повредени и
Македонија

Еден загинат и четворица повредени во железничка несреќа кај Ногаевци

А1он
Едно лице загина и четворица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи попладнето меѓу патничко моторно возило и товарен воз на обележан премин меѓу