povredeni

Свет

Поместување тешки товари и повторувачки движења се најчести ризици за вработените на работа

А1он
Повторувачките движења, несреќите предизвикани на работа во возила, како и поместувањето на тешки товари се најголемите ризици со кои се соочуваат вработените на работното место,
Свет

СЗО: Во судирите во Либија загинаа 47 лица, околу 200 се повредени

А1он
Најмалку 47 луѓе загинаа, а околу 200 се повредени во последните три дена во конфликтите во Либија, соопшти денеска Светската здравствена организација (СЗО). Калифа Хафтар,
Свет

Десетици Палестинци повредени во протестите на границата Израел-Газа

А1он
Десетици Палестинци беа повредени по должината на оградата што го одделува Израел од Појасот Газа за време на редовниот протест денеска, објавија здравствените служби. Во
Свет

Работник во САД откако добил отказ убил пет луѓе и ранил шест полицајци

А1он
Намјалку пет луѓе беа убиени и уште шест полицајци се ранети откако напаѓач отвори оган во индустриска зграда во градот Аурора во американската држава Илиноис.
Свет

Најмалку петмина повредени во земјотрес во Иран

А1он
Најмалку пет лица се повредени во земјотресот со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала, што вчера ја погоди југозападната иранска покраина Кузестан. Замјотресот бил
Македонија

ФОТО: Тешка сообраќајка кај Млечен ресторан

Кристијан Ландов
Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево меѓу возило „ситроен Ц4“ со тетовски таблички и мотор, на бул. „Митрополит Теодосиј Гологонаов“ кај Млечниот ресторан. Од МВР
Македонија

Три лица повредени во сообраќајна несреќа на патниот правец Делчево – Македонска Каменица

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа што околу 18:40 часот се случила на патниот правец Делчево – Македонска Каменица, кај местото Баткова чешма. Медицински
Македонија

Сообраќајка на патот Градско-Прилеп, двајца тешко повредени

А1он
Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „бмв” и трактор, која синоќа се случила на патот Градско-Прилеп меѓу росоманските села Сирково
Македонија

Шестмина полицајци повредени по судирот со демонстрантите

А1он
Во вечерашните судири помеѓу полицијата и демонстрантите пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ повредени се шестмина полицајци, дознава А1он. Денешниот протест почна пред Собранието, а ескалираше кога