proslava

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Власта да се извини за исвиркувањето на македонскиот јазик на прославата на ДУИ

А1он
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога водителката
Македонија

И Владо Јаневски му откажа на Груби: Ќе има ли македонски пејач на прославата за Рамковниот?

Орце Костов
Владо Јаневски го откажа настапот на Мировниот фестивал кој министерството за политички систем на Артан Груби го организира во рамки на 21-годишнината од потпишувањето на
Свет

ВИДЕО: Успехот на Камала Харис се слави и во мало село во Индија

А1он
Во малото индиско село во кое е роден дедото на новоизбраната потпреседателка на САД, Камал Харис беше ориганизирана прослава. Жителите на селото, видно возбудени организраа
Македонија

Милениумски јубилеј на Бигорски манастир

А1он
Познат е датумот на централната прослава на јубилејот – 1000 години од формирањето на македонското древно светлиште Бигорски манастир „Свети Јован Крстител“. На верашното заседение
Македонија

Министри и директори ја слават победата на Пендаровски во СДСМ

Министри, коалициони партнери, директори на државни институции се во штабот на СДСМ, каде го чекаат партискиот лидер Зоран Заев за да ги објави резултатите и
Свет

Во Британија се одбележува половина век од британската поморска нуклеарна програма

А1он
Членови на кралското семејство, политичари и воени команданти се собраа во Вестминстерската опатија за да одбележат половина век од британската поморска нуклеарна програма. На денешната
Македонија

Подари ја во „Копче“ облеката од својата матурска или апсолвентска ноќ

А1он
Подари ја во „Копче“ облеката од својата матурска или апсолвентска ноќ. Покрај убавото сончево време, пријатната атмосфера и мирисот на расцветани дрвја, пролетта го означува
Македонија

Се откажуваат се повеќе новогодишни прослави во Србија, дали Македонија ќе го следи примерот?

А1он
По примерот на Србија, на социјалните мрежи и во земјава почна иницијатива за откажување на новогодишните прослави по плоштадите во Македонија, а парите наменети за