pobeda

Свет

Повеќе од половина од населението во Словачка верува во чиста победа на Русија над Украина

А1он
Повеќе од половина од Словаците сакаат Русија да победи, покажуваат најновите истражувања од агенцијата „Оизмедија“. Одговарајќи на прашањето „Како би сакале да завршат непријателствата во
Спорт

Ѓоковиќ: Моето ниво оваа недела е повисоко отколку во последните месеци

А1он
Новак Ѓоковиќ направи совршени подготовки за Мастерс турнирот во Шангај, откако ја освои титулата во Токио без да изгуби сет. Во финалето, Ноле беше категоричен
Спорт

Ѓоковиќ го декласира Милман за титула во Токио и му побегна на Надал

А1он
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, ја освои титулата во Токио со убедлива победа над Австралиецот, Џон Милман, во два сета кои ги доби со 6:3
Македонија

Груби: ДУИ прави претседатели, без ДУИ не ја бива работава

Кристијан Ландов
Пратеникот од ДУИ, Артан Груби на социјалните мрежи објави фотографија од лидерот Али Ахмети под кога напиша дека неговата партија е заслужна за изборот на
Македонија

Министри и директори ја слават победата на Пендаровски во СДСМ

Министри, коалициони партнери, директори на државни институции се во штабот на СДСМ, каде го чекаат партискиот лидер Зоран Заев за да ги објави резултатите и
Спорт

„Работнички“ со убедлива победа против „Охрид“ ја почна одбраната на титулата

„Работнички“ со убедлива победа од 44:94 против „АВ Охрид“ ја почна одбраната на шампионската титула. Избраниците на Марин Докузовски уште во првата четвртина ја оправдаа