avionska nesreka

Свет

Во Кенија се судрија патнички авион и авион за обука, има загинати

А1он
Две лица загинаа во воздушна несреќа во која учествуваа тренинг и патнички авион во Кенија, соопшти полицијата. Авионот се судри над Националниот парк Најроби во
Свет

Русија: Потребен е ДНК материјал на роднините за да се идентификуваат жртвите од авионската несреќа

А1он
Ќе биде потребна ДНК анализа за да се идентификуваат жртвите од авионската несреќа што се случи во руската област Белгород, каде што се држеле украински
Свет

Американски бомбардер се урна за време на тренинг лет

А1он
Американски бомбардер Б-1 Лансер од воздухопловната база Елсворт во Јужна Дакота се урна за време на тренинг лет, а сите четворица членови на екипажот се
Свет

Новиот полски министер ја распушти комисијата која ја обвини Русија: Истрагата беше политички мотивирана

А1он
Новиот полски министер за одбрана ја распушти комисијата која пред седум години ја обнови истрагата за авионската несреќа од 2010 година кај Смоленск. Полскиот претседател
Свет

(ВИДЕО) Сe скрши стакло, пилотот извлечен низ прозор на авионот: Страшна сцена на 5.000 метри

А1он
Откако се скршија прозорците, пилотот на „Бритиш Ервејс“, Тим Ланкастер, беше „исцицан“ од прозорецот на кабината на авионот. Во последен момент, стјуардот успеа да го
Магазин

Јутјубер намерно урна авион за кликови на мрежата: Осуден е на шест месеци затвор

А1он
Американскиот јутјубер Тревор Џејкоб (30) е осуден на шест месеци затвор за намерно уривање на неговиот авион во 2021 година за да добие што повеќе
Свет

(ВИДЕО) Авион излета од пистата и удри во автомобил, има повредени

А1он
Експерименталниот „Lancair IV-P Propjet“ (N751HP) претрпе голема штета откако се излизга од пистата и удри во автомобил на аеродром во Тексас. That’s gonna leave a
Свет

Авион со 14 лица се урна во бразилскиот Амазон, нема преживеани

А1он
Четиринаесет лица загинаа во авионска несреќа во Барселос, туристички град во бразилскиот Амазон, објави гувернерот на државата Амазонас, Вилсон Лима. Во несреќата загинаа 12 патници