sibir

Свет

Во Сибир исчезна лекарот кој го лекуваше Навални

А1он
Лекарот од Сибир кој го лекуваше рускиот опозициски лидер Алексеј Навални откако му се слоши минатата година во Русија, исчезна, соопшти денеска руската полиција. Полицијата
Свет

Забележани мутации на коронавирусот во Сибир

А1он
Мутациите на коронавирусот се појавуваат во Сибир, изјави директорката на Агенцијата за заштита на здравјето на потрошувачите „Роспотребнадзор“, Ана Попова. „Забележавме одредени промени во Сибир
Магазин

Археолозите во Сибир пронајдоа сочувани тела на мечки стари 40.000 години

А1он
Археолозиите во Сибир пронајдоа останки на две мечки, за кои се проценува дека живееле пред 39.000 години. Необично е тоа што телата на овие животни
Свет

Се бара потврда од Русија за рекордните 38 степени измерени во Сибир

А1он
Светската метеоролошка организација (СМО) побара од руските власти да ја потврдат веста за рекордната температура од 38 степени Целзиусови што наводно била регистрирана во Сибир,
Свет

Руската војска испратена во рудник за злато во Сибир, каде има ново жариште на Ковид-19

А1он
Руска војска е испратена во Сибир за да го запре ширењето на новиот коронавирус во жариштето кое се појави во најголемиот рудник за злато во