tinejdzeri

Македонија

Условни казни за тинејџерите кои во Велес нападнаа полицајци

А1он
Двајцата 19-годишни граѓани на Штип кои лани бегајќи од полицијата во центарот на велес со возило полно со мигранти, нападнаа полициски службеници, се осудени на
Свет

Тинејџери во Германија организирале проституција, подведувале пет 14-годишни девојчиња и едно момче

А1он
Германската полиција истражува двајца тинејџери за кои се сомничи дека подведувале пет девојчиња и едно момче во Вупертал. Според првите информации од полицијата, повеќето од
Свет

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Шест тинејџери повредени во пукање во Милвоки

Орце Костов
Шест тинејџери се полесно повредени во пукотница по прославата на американскиот празник „Juneteenth“ во Милвоки, во американската држава Висконсин. Полицијата соопшти дека реагирала во понеделникот
Магазин

Кај тинејџерите со вишок килограми има поголем ризик од срцев удар

А1он
Тинејџерите кои се борат со прекумерна телесна тежина имаат поголема веројатност да доживеат срцев удар во поодмината возраст, посочуваат нови истражувања. Научниците анализирале податоци од