soobrakajka

Македонија

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Струмица, возачот избегал од местото

А1он
Засега непознато возило на улицата „Климент Охридски“ пред крстосницата со локалниот пат за село Градско Балдовци во Струмица, удрило во велосипедист Т.А.(56) од село Куклиш,
Македонија

Три сообраќајки на автопатот Гостивар-Тетово-Скопје

А1он
Изминатава ноќ пријавени се три сообраќајни незгоди кои се случиле поради животни на автопатотот Гостивар-Тетово-Скопје, информираат од СВР Тетово. Во трите инциденти нема повредени луѓе,
Македонија

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

А1он
Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, потврди доктор Драги Јованов, специјалист ортопед во кавадаречката болница. – Момчето
Македонија

Едно лице загина во сообраќајката во скопско Трубарево

А1он
По тешката сообраќајна несреќа во скопско Трубарево, загина 40-годишен жител на селото Долно Лисиче. Тој починал на лице место откако 72-годишен скопјанец, со „бмв“ удрил
Македонија

Двајца загинати во тешка сообраќајка на патот од Штип до Виничка крстосница

А1он
Во 00,10 часот по полноќ, на магистрален пат А3, на делница од Штип до Виничка крстосница, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „мерцедес
Македонија

Припадниците на Армијата пуштени на домашно лекување по вчерашната сообраќајка

А1он
Ниту еден од повредените припадници на Армијата во вчершната сообраќајна несреќа не е задржан во штипската Клиничка болница. Портпаролот на Клиничка болница-Штип, Марина Шуманска изјави