tviter

Магазин

Маск не објави дека се повлекува од функцијата: Би можеле да гласаат само автентични Твитер профили

А1он
Милијардерот и сопственик на Твитер Илон Маск се согласи дека во иднина само корисниците со сина ознака треба да гласаат за политиките на компанијата. Тој
Свет

Маск ја укина суспензијата и им ги врати налозите на Твитер на американските новинари

А1он
Сопственикот на социјалната мрежа Твитер, Илон Маск објави дека ја укинува суспензијата и ги враќа налозите на американските новинари на социјалната мрежа. „Луѓето зборуваа. На
Свет

Маск ги суспендираше профилите на Твитер на новинари од Си-Ен-Ен, Њујорк Тајмс и Вашингтон пост

А1он
Синоќа Твитер ги суспендираше сметките на неколку истакнати новинари кои неодамна пишуваа за неговиот нов сопственик Илон Маск, а милијардерот со твит одговори дека правилата
Магазин Свет

Акциите на Тесла паѓаат поради Твитер, новата инвестиција на Маск

А1он
Акциите на „Тесла“ паднаа на најниско ниво во последните две години, бидејќи инвеститорите го критикуваат извршниот директор Илон Маск, дека е премногу посветен на неговата
Магазин

Маск подели еден куп оставки во Твитер, поранешниот директор морал да побегне од дома

А1он
Твитер го распушти Советот за доверба и безбедност под новиот извршен директор Илон Маск. Членовите на тоа тело беа известени преку е-пошта дека Советот повеќе
Свет

Макрон по средбата со Маск: Твитер ќе се бори против екстремистичките содржини

А1он
Твитер ќе се посвети на елиминација на терористичка и екстремистичка содржина на Интернет, изјави францускиот претседател Емануел Макрон при посетата на САД и средбата со
Свет

ЕУ му се закани на Маск: Следи ги правилата или ќе го забраниме Твитер

А1он
Европската унија се закани дека ќе го забрани Твитер доколку Илон Маск не се придржува до строгите правила за умереност на содржината. Оваа закана ја
Свет

ЕУ го предупреди Маск дека Твитер мора да ги почитува новите правила

А1он
Еврокомесарот за дигитална политика Тиери Бретон го предупреди сопственикот на Твитер, Илон Маск, дека американската социјална мрежа мора да ги зајакне контролите за да ги
Свет

Твитер ги укина мерките за борба против дезинформациите за Ковид-19

А1он
Твитер соопшти дека става крај на мерките за борба против дезинформациите за вирусот Ковид-19, што вклучуваат етикети и предупредувачки пораки на твитови со спорни информации,