reakcii

Регион

Реакции во Грција по молитвата во Аја Софија: Турција ја навредува културата на 21 век

А1он
Првата муслиманска молитва во истанбулската Аја Софија, која неодамна беше пренаменета во џамија, предизвика лавина од реакции во Грција, а свое мислење на темата изнесоа
Македонија

Твитер: Да го ставиме Заев и директор на МКЦ, па на банкнота од 5000 денари

Кристијан Ландов
По реконструкцијата на Владата на премиерот Зоран Заев, корисниците на социјалната мрежа „Твитер“ со бројни коментари за изборот на новите министри со најавената метла. Мнозинство
Македонија

Твитерџии по изјавата на Бонева: И јас не гласав за нејзе, па мора да ја слушам и да ѝ плаќам патни трошоци

А1он
Остри реакции по изјавата на Силвана Бонева објавија граѓаните на социјалната мрежа Твитер. „Бонева не гласала за СЈО. Па и ја не гласав за нејзе,
Свет

Реакции за Брегзит: Излегувањето е излегување, нема повластен третман за Британија

А1он
Велика Британија му кажува збогум на Брисел, а светските политичари имаат поделени реакции на неочекуванитио резултат на референдумот. Министерот за надворешни работи на Германија Франк-Валтер