silvana boneva

Македонија

Бонева во изолација, случајот „Друмарина” одложен за 10 мај

А1он
Поради домашна изолација на обвинетатa Силвана Бонева, денешното рочиште за случајот „Друмарина” се одложи за 10 мај. Судијата Марин Станевски, пред одложувањето на рочиштето соопшти
Македонија

Ново рочиште за случајот „Друмарина“ закажано на 4 март

А1он
Судењето за случајот „Друмарина“, во кој поранешната пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Силвана Бонева се сомничи за измама со фискални сметки од патарина, која го
Македонија

Во Кривичниот суд продолжи судењето за „Друмарина“

А1он
Во Основниот кривичен суд Скопје во тек е рочиштето за случајот „Друмарина”, во кој поранешната пратеничка од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Силвана Бонева, се сомничи за
Македонија

Поднесено обвинение против Бонева, со лажни фискални зела над сто илјади евра

А1он
Скопското основното јавно обвинителство поднесе обвинение портив поранешна пратеничка во македонското Собрание која се товари за продолжено кривично дело – измама. Од обвинителството информираат дека
Македонија

Истрагата за лажните патарини на Силвана Бонева е при крај

А1он
Истрагата за предметот на СЈО со кодно име „Друмарина“, во кој е осомничена експратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева, е во финална фаза. Ова го пишува
Македонија

Судот им ги „замрзна“ становите на синовите на Силвана Бонева

А1он
Шефицата на СЈО, Катица Јанева, потврди дека е замрзнат имотот на синовите на поранешната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Силвана Бонева. Кривичниот суд одлучил да го прифати
Македонија

Бонева: Со бруталните навреди, клевети, закани по живот врз мене се урниса достоинството на ДИК

А1он
Силвана Бонева, член на ДИК предложена од ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук ја објави својата неотповиклива оставка доставена до Собранието на Република Македонија. „Еве што напиша Бонева
Македонија

Твитерџии по изјавата на Бонева: И јас не гласав за нејзе, па мора да ја слушам и да ѝ плаќам патни трошоци

А1он
Остри реакции по изјавата на Силвана Бонева објавија граѓаните на социјалната мрежа Твитер. „Бонева не гласала за СЈО. Па и ја не гласав за нејзе,