Твитерџии се фатија за „сваровски-судијката“

Од:

Дванаесетатта „бомба“ што ја објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, предизвика серија реакции на социјалните мрежи. На „Твитер“ најмногу коментари и забелешки имаше за местењето судии, судски пресуди и обвинители.Извор: Мета

Би можело да ве интересира

Драма во Сараево: Четири институции се евакуирани поради дојава за бомба

Основачот на Твитер сега има нова социјална мрежа

Падна Твитер

Бомба од Втората светска војна експлодира во Британија

Најмалку 54 лица загинаа во експлозија на бомба во централна Нигерија

Фрлена експлозивна направа во авто-перална во СКопје