politiko

Македонија

Политико Европа: Ако не помине Договорот, земјата ќе остане ФИРОМ надвор од ЕУ и НАТО

Кристијан Ландов
Весникот Политико Европа, влијателен во високите дипломатски и одлучувачки сфери во Европската Унија во својот уреднички коментар утрово се осврна на исходот од вчерашниот референдум
Македонија

Реакција од ВМРО-ДПМНЕ за осудата од ЗНМ за нападот врз Ивановски

А1он
Здружението на новинари на Македонија и нејзиниот претседател Насер Селмани денеска излегоа со срамна одбрана на платеникот на СДСМ Саше Ивановски Политико, се вели во
Македонија

ВИДЕО: Новинарски пленум бара оставка од Пешевски заради нападот врз Саше Политико

А1он
Новинарскиот пленум денеска со протест пред Владата изрази поддршка за нападнатиот новинар Саше Ивановски Политико. Новинарите од Пленумот се револтирани и згрозени од постапката на
Македонија

(ВИДЕО) Саше Политико: Власта стана насилна, барам заштита од САД и ЕУ

А1он
По физичкиот напад од страна на вицепремиерот Пешевски, новинарот Саше Ивановски Политико ќе бара заштита од амбасадорите на САД и ЕУ во Македонија. – Навистина
Македонија

Твитер-реакции на нападот на Пешевски врз Ивановски: А да беше обратно?

А1он
Откако вицепремиерот Владимир Пешевски физички го нападна новинарот Саше Ивановски – Политико со тупаници и клоци, на социјалните мрежи се појавија коментари кои ја осудуваат
Македонија

ВИДЕО: Вицепремиерот Пешевски физички го нападна Саше Политико

А1он
Денеска напладне, вицепремиерот Владимир Пешевски, во центарот на Скопје во близина на „Пастел“ физички го нападна Саше Ивановски Политико, новинар и сопственик на порталот Мактел.
Видео Македонија

ВИДЕО: Тепачка помеѓу Сарма и Сашо Политико

А1он
Додека од завршување на преговорите немаше абер, се случи физичка пресметка пред резиденцијата на ЕУ. Пред голем број новинари кај резиденцијата на ЕУ, вечерва имаше
Македонија

(ВИДЕО) Саше Политико: Oчигледно е дека Груевски сака и физички да се пресмета со неистомислениците

А1он
„Oчигледно е дека Груевски сака да се пресмета со неистомислениците, веќе и физички. Досега имавме цензура, пропаганда, откази од медиуми, тужби… веќе ништо не им