pesevski

Македонија

Демонстрантите извикуваа „Предавник“ пред домот на Пешевски: Срамно е да ги повикувате пратениците да прават национално предавство

А1он
Триесетина граѓани со знамиња и патриотски песни се собраа пред зградата на ексфункционерот Владимир Пешевски каде извикуваат „Предавник“. Тие прочитаа писмо кое сакаа да му
Македонија

Поранешниот вицепремиер Пешевски се повлекува од политиката: Ова е скапа лекција за мене

А1он
Откако ВМРО-ДПМНЕ стана опозиција екс-вицепремиерот Владимир Пешевски во отворено писмо до новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ најави повлекување од политиката и фокусирање на неговата професионална кариера
Македонија

(ВИДЕО) Пешевски: Одземањето на пасошот е казна пред да бидам осуден

Виктор Јованов
Поранешниот вицепремиер задолжен за економски прашања, Владимир Пешевски, обвинет во случајот на СЈО, „Траекторија“, пред Апелациониот суд рече дека е шокиран од обвинението и дека
Македонија

Екс-министерот Пешевски се жали за одлуката за притвор

Виктор Јованов
До Апелациониот суд попладнево стигнале првите две жалби за притворот на екс-вицепремиерот во претходната влада, Владимир Пешевски, и тоа една жалба од него, а другата
Македонија

ЗНМ побара оставка или разрешување на Пешевски

А1он
Здружението на новинарите на Македонија остро го осуди однесувањето на вицепремиерот Владимир Пешевски кој според дел од медиумите после прес конференција минатата недела навредувал новинарка
Македонија

СДСМ: Дали дил ориентед Пешевски преку оф шор во Кипар е странски инвеститор?

А1он
„Дил-оринетед соработникот на Никола Груевски, Владимир Пешевски, вице премиер во Владата нека објасни зошто тој се одлучи да отвори оф-шор фирма во Кипар? Или Пешевски
Македонија

ВИДЕО: Претстава сред Сингелиќ-Пешевски го фали Коце пред Груевски, се враќале насмевките кај граѓаните

А1он
Актерските зафати на владините функционери сред кризата не престануваат. Лоша глума, актерите исти, му реферираат на Никола Груевски кој што направил досега. Се демонстрира ефикасност
Македонија

Груевски го внел проверениот Дил ориентед Пешевски во шема за еврообврзницата?!

А1он
Незадоволен од капацитетот на Кирил Миноски, Никола Груевски денеска го поставил проверениот Владимир Дил Ориентид Пешевски за главен играч во продолжението на издавањето на еврообврзницата
Македонија

Твитер-реакции на нападот на Пешевски врз Ивановски: А да беше обратно?

А1он
Откако вицепремиерот Владимир Пешевски физички го нападна новинарот Саше Ивановски – Политико со тупаници и клоци, на социјалните мрежи се појавија коментари кои ја осудуваат