Твитер: „Не можам ја заради некој таму у затвор да одам” – Епа ќе одиш #ЗокиСтавре, ќе одиш! #Бомба|15

Од:

Откако денеска попладне лидерот на СДСМ, Зоран Заев ја објави 15-та бомба, реакциите на Твитер не стивнуваат:

Би можело да ве интересира

Драма во Сараево: Четири институции се евакуирани поради дојава за бомба

Основачот на Твитер сега има нова социјална мрежа

Падна Твитер

Бомба од Втората светска војна експлодира во Британија

Најмалку 54 лица загинаа во експлозија на бомба во централна Нигерија

Фрлена експлозивна направа во авто-перална во СКопје