subrata

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Во случајот со Сахара груп, нема штета по државата

А1он
Во случајот со Сахара груп нема штета по државата, истакнува ВМРО-ДПМНЕ во денешната реакција на прес-конференцијата на портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов. – СДСМ е
Македонија

(ВИДЕО) Ставревски: Инвестицијата на „Сахара груп“ станува реалност

А1он
ВМРО-ДПМНЕ вчера соопшти дека ниту премиерот Никола Груевски ниту Владата некогаш рекла дека Субрата Рој ќе инвестира во Македонија, меѓутоа сепак некои од нив конкретно
Македонија

МЗШВ ги презеде сите мерки при потпишување на договорот со „Сахара груп“

А1он
Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги превзеде сите неопходни мерки уште при потпишување на договорот со индиската компанија „Сахара груп“ за комбинатот „Џумајлија“. Поради
Македонија

Субрата Рој – Крај на приказната за големите инвестиции

А1он
Не помина долго време за да се покаже дека критиките за Субрата Рој биле оправдани. Од сите помпезно најавувани инвестиции на индискиот милијардер, Македонија доби
Свет

Султанот од Брунеи ќе го спасува Субрата Рој

А1он
Султанот од Брунеи е најсериозниот кандидат да ги купи хотелите на Субрата Рој, пишуваат британските медиуми. Султанот на островската земја во југоисточна Азија, Хасанал Болкиах
Регион

Б92: Македонците наседнаа, добро е што ние не наседнавме

А1он
Б92 објави анализа на пропаднатата зделка на контроверзниот бизнисмен Субрата Рој со македонската влада под наслов „Македонците наседнаа, добро е што ние не наседнавме“. Не