Бес и гнев на „Твитер“ по објавувањето на третата „бомба“

Од:

Социјалната мрежа „Твитер“ денеска експлодира од емоционални статуси. Пред почетокот на прес-конефернцијата на лидерот на опозицијата, Зоран Заев, на која се објави третата „бомба“, македонската твитер-заедница почна шеговито да нагаѓа што денеска ќе биде топ-темата.

Расположението набргу се смени откако на директниот пренос од прес-конференцијата беше пуштен првиот разговор меѓу директорот на УБК, Сашо Мијалков, и главниот и одговорен уредник на телевизија „Сител“, Драган Павловиќ-Латас, за политички монтираното апсење и за лажираниот судски процес против Љубе Бошкоски. Со објавувањето на секој следен разговор, револтот и згозеноста на твитерџиите стана сè поизразена во нивните објави:

Јанкуловска е со дијагноза за нарцисоидност. За таквите ТУЃ човечки живот не значи ништо, ние сме за неа муви. #бомба http://t.co/W5RWrtE0Aw

— Даце (@prijatel2) February 20, 2015Би можело да ве интересира

Драма во Сараево: Четири институции се евакуирани поради дојава за бомба

Основачот на Твитер сега има нова социјална мрежа

Падна Твитер

Бомба од Втората светска војна експлодира во Британија

Најмалку 54 лица загинаа во експлозија на бомба во централна Нигерија

Фрлена експлозивна направа во авто-перална во СКопје