Твитер за црвените елеци на СДСМ: „На толкави плати, шетаат во елеци како од Црвен крст“

Од:

„Што бе тоне бродов па облековте елеци за спасување?“, „Не знаат да пливаат, а ги очекува потоп на следните избори, па мораа вака да облечат елеци за спасување“, се дел од твитовите со кои твитерџиите фаќаат сеир на новата партиска кампања на членовите на СДСМ облечени во црвени елеци.

Премиерот и претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски застанат пред своите сопартијци облечени во црвени елеци ја промовираше новата кампања на партијата „Рамо до рамо до победа“ почнувајќи теренски активности со цел да разговараат со граѓаните од сите делови на земјава.

Ковачевски кажа дека неговата партија во наредниот период ќе посетат вкупно 946 населени места во земјава, не затоа што следната година имало избори, туку, како што кажа, заради подобра иднина на татковината.

Би можело да ве интересира

Коциќ: Поради ДПМНЕ и Рашела Мизрахи пропадна работата на комисија за случајот со Онкологија

СДСМ: ДПМНЕ е против 662 милиони евра да завршат кај народот, тие се против пензионерите, студентите, учениците, компаниите

СДСМ: Лидерската средба ќе се одржи в понеделник напладне

(ВИДЕО) Серафимов: Две години локална власт на Папазов и ДПМНЕ во Кочани, нема проекти, нема резултати

Горан Наумовски

СДСМ: Антикризните мерки од 662 милиони евра опфаќаат 187.000 пензионери

Горан Наумовски

СДСМ: ОБСЕ самит, Блинкен и Борел, со нас Македонија добива светско признание