poraka

Македонија

Хан на „Твитер“: Крајно време е земјите-членки на ЕУ да го испорачаат своето

А1он
Северна Македонија и Албанија испорачаа, сега е крајно време земјите-членки да го испорачаат своето, објави еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на неговиот налог на „Твитер“.
Македонија

Отворен ден на Дневниот центар за лица со попреченост ПОРАКА

А1он
По повод Меѓународниот ден на лицата со попреченост – 3 Декември, Републичкиот центар за поддршка на лица со интелектуална попреченост ПОРАКА денеска организира Отворен ден на
Македонија

„Порака“ одбележа 50 години грижа за лицата интелектуална попреченост

А1он
Републичкиот центар за поддршка на лица со интелектуална попреченост „Порака“ денеска во Музејот на македонската борба одбележа 50 години активно делување. „Порака“ како граѓанска, национална,