„И сеа шо, Џон Сноу ли ни е претседател?“ – реакции на Твитер по изгласувањето на уставните измени

Од:

Откако Собранието ги изгласа уставните измени кои прозилегуваат од Договорот од Преспа со кои се менува уставното име на земјата во Репбулика Северна Македонија, граѓаните на социјалните мрежи повторно реагираа со досетки.

Еве некои од најинтересните „твитови“ на темата:

„И сеа шо, Џон Сноу ли ни е Претседател? #Северна“

„*Македонски таен агент* – Од Македонија, Северна Македонија“

„Трета држава ми е оваа по ред, СФРЈ, БЈРМ, Северна Македонија, значи трета среќа“

Би можело да ве интересира

Твитер со предупредување – ги отстрануваме неактивните корисници

Ана Ололовска

Хан на „Твитер“: Крајно време е земјите-членки на ЕУ да го испорачаат своето

А1он

„Твитер“ отстрани илјадници налози поврзани со лажни вести

Татјана Ташкова

Твитер блокира профили на кубански функционери и медиуми

Хакиран профилот на извршниот директор на „Твитер“

Татјана Ташкова

„Твитер“ призна дека споделувал лични податоци на корисници со огласувачи