Македонија

(ВИДЕО) Митева: Нови три милиони евра на тендер од Пановска за Пановски

А1он
Здравството во Македонија наместо извор на лек и спасување на животи, стана извор на сомнителни тендери. Милионските бизниси и фаворизирањето на семејни фирми не е
Економија

Пешев: Маркетите немаа доволно време да се „престројат“, затворањето треба да биде последната мерка што ќе ја применат институциите

А1он
Мерката е престрога, драконска, непотребна, предизвикува штети и тоа треба да биде последното нешто кон кое ќе прибегнат институциите. Многу беше кратко времето за кое
Спорт

Короман доби забрана да и се приближува на поранешната девојка

А1он
Поради пријава дека под дејство на алкохол ја нападнал поранешната девојка А. М., обвинителството нареди апсење на поранешниот фудбалер Огњен Короман. Нему му било наредено
Економија

МЗШВ: Од 2017 година до денес 838 млади земјоделци добиле финансиска поддршка за мерката – Млад земјоделец

А1он
Младите земјоделци се во фокусот на сите мерки, програми и политики, кои изминативе години ги креира Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство. Преку Програмата за
Македонија

„Брако“ ги помогна инвестициите во Велес со еден милион денари наменети за проектирање

А1он
Велешката компанија БРАКО помогна со финансиска помош од еден милион денари за побрзо спроведување на проектите на територија на општина Велес. Општината ја искористи донацијата
Македонија

Се враќаат дома македонските државјани кои се најдоа во средина на вооружениот напад во Бањска

А1он
По извршените вообичаеното интервју и анализа од страна на полицијата на Република Косово, утрово нашите државјани безбедно се упатени кон дома, придружувани од косовската полиција.
Македонија

Левица: Криминалот на Онкологија прекршува бројни меѓународни регулативи – поддршка за протестот

А1он
Една онколошка клиника треба да ги исполнува различни меѓународни стандарди и насоки за да обезбеди квалитетна и безбедна здравствена нега на пациентите. Повеќе од најважните