lavrov

Свет

Лавров: Америка ги премина сите граници на пристојност

А1он
САД, во својата желба да воспостават хегемонија, ги поминаа сите граници на пристојност, но Кина носи заклучоци, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.
Свет

ВИДЕО: Лавров рече дека Русија се обидела да ја запре војната, публиката му се изнасмеа

А1он
Шефот на руската дипломатија е во Индија бидејќи во Њу Делхи се одржува самитот на Г20. Лавров вчера накратко се сретна со американскиот државен секретар
Свет

Лавров: Американските власти признаваат дека стојат зад експлозиите на Северен тек

А1он
Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров денеска изјави дека американските власти во суштина, преку своите изјави признале дека експлозиите на гасоводот „Северен тек“
Свет

Лавров: Полска и балтичките земји би можеле да ги прекинат сите контакти со Русија

А1он
Руското Министерство за надворешни работи објави текст во кој министерот Сергеј Лавров одговара на прашања поврзани со ситуацијата во Украина и наведува дека дошло до
Регион

Лавров: Русија беше пријател со Грција додека Атина не се потчини на американските барања

А1он
Русија беше пријател со Грција сè додека Атина не се потчини на „американските барања“, изјави шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров. – Забележавме трансформација во
Свет

Лавров: Бевме пред договор со Украина, Западот го растури

А1он
Рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров денеска ја посети Јужноафриканската Република каде одржа прес-конференција. Посетата на шефот на руската дипломатија се случи во пресрет на
Свет

Лавров: Многу од заробените Руси биле подложени на тортура

А1он
Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров вчера во Москва во разговор со претседателката на Меѓународниот комитет на Црвениот крст (МКЦК) Мирјана Шпољариќ изјави дека