pec

Економија

РЕС ја зацврстува лидерската позиција во снабдувањето со електрична енергија на приватниот сектор

А1он
Компанијата РЕС (Renewable Energy Supply), во ко-сопственост на групацијата Централ Инвест, на македонскиот стопанственик Кочо Анѓушев и бугарската компанија КЕР Токi, по спроведената кампања во
Регион

Срамна одлука на Врховниот суд: Медицинските сестри кои беа уапсени за малтретирање старица ослободени од притвор

А1он
Иако Апелациониот суд претходно ја потврди мерката притвор на медицинските сестри кои беа уапсени на почетокот на месецов за малтретирање на постара жена – жителка
Регион

Срамна одбрана на медицинската сестра која претепа старица: Прва ме нападна, моите постапки беа предупредување

А1он
Медицинската сестра Аурона Пељај, која беше уапсена откако на социјалните мрежи беше објавена снимка на која тепа старица во Домот за стари лица, и даде
Регион

Уапсена и трета медицинска сестра по тепањето на жената во домот

А1он
Трета медицинска сестра е уапсена по објавувањето на видеото на кое се гледа е малтретирана старица во Домот за стари лица „Оренда“ во Пеќ, Косово,