rse

Македонија

Почина Исуф Кадриу, дописник на РСЕ од Скопје

А1он
Новинарот Исуф Кадриу, дописник на Радио Слободна Европа (РСЕ) од Скопје, ненадејно почина во неделата на 52-годишна возраст, информираат од РСЕ. Кадриу известуваше за РСЕ
Економија

РЕС е најголем снабдувач со струја на слободниот пазар, објави Регулаторната комисија за енергетика

А1он
РЕС е најголем снабдувач со струја на слободниот пазар и најголем дел од стопанството добива електрична енергија од РЕС, објави Регулаторната комисија за енергетика. РЕС
Македонија

(ВИДЕО) Зеколи: Немаме капацитет за излез од кризата без странска помош

А1он
Кога ќе го погледнете капацитетот, квалитетот и менталниот склоп на лицата кои се вовлечени во политичката сцена и тоа од сите страни, укажува на тоа