kpd idrizovo

Македонија

Разрешен директорот на затворот „Идризово“ и именуван нов кадар од Алтернатива

Кристијан Ландов
Владата го разреши директорот на затворот „Идризово“, Реџеп Реџепи, дознава „А1он“. На негово место е назначен друг кадар на Алтернатива, партија која раководи со овој
Македонија

Запалено возило на вработен во затворот Идризово, сопственикот повреден

А1он
Во кругот на Казнено поправната установа Затвор „Идризово“ вчера на паркингот позади управната зграда, било опожарено патничко моторно возило “фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки,
Македонија

Тупанчевски: Во КПД Идризово никој нема да биде поштеден од одговорност

А1он
Министерот за правда Никола Тупанчески на денешната прес конференција информираше за координираната акција во текот на вчерашниот ден која беше спроведена во КПД Идризово, а
Македонија

И „Идризово“ стана небезбедно: Управата вторпат одби интервју со Боки 13, побарана реакција од Тупанчевски

Кристијан Ландов
И затворот „Идрозово“ стана небезбеден откако „А1он“ по вторпат достави барање за интервју со осудениот Бојан Јовановски-Боки 13. Управата за извршување санкции и директорот Марјан
Македонија

Затвореник од Идризово донесен починат на Токсикологија

А1он
49-годишен затвореник од КПУ „Идризово“ бил донесен починат на одделoт токсикологија во комплексот клиники „Мајка Тереза“, информираа од Министерството за внатрешни работи. Вчера во 15.10
Македонија

Затвореници од „Идризово“ сакале да прават бунт, со сечило раниле чувар

А1он
Повеќе осуденици од затворот „Идризово“ вчеравечер се побуниле против претресот во една од собите во амбулантното одделение, по што, вооружени со палки и сечила, сакале
Македонија

Во четири наутро се запалила кујната во затворот Идризово, повреден е вработен

А1он
Вчера во СВР Скопје, вработен во Казнено поправната установа „Затвор Идризово“ пријавил дека околу 4:30 часот настанал пожар во затворската кујна, при што било повредено
Македонија

Затвореник од „Идризово“ телефонски измамил угостител од Делчево

А1он
Од МВР информираат дека надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против 33 годишен маж од Скопје поради постоење основи на сомнение за
Македонија

Пронајден затвореникот кој и побегна на полицијата кога му купуваа плескавица

А1он
Полицијата го пронајде затвореникот кој денеска успеа да им побегне на полицајците кои го транспортирале на преглед, потврди МВР. Тој е пронајден околу 17:30 часот
Македонија

Хелсиншки: Условите во затворите во земјава видно подобрени, но и со стари проблеми

А1он
Намалување на пренатрупаноста во затворите, отвореност и слободен пристап во објектите на казнено-поправните домови од страна на НВО и медиумите, уривањето на озогласеното одделение „Школарци“