kpd idrizovo

Македонија

Прекршени протоколи при спрoведувањето на избеганиот Мемети: Не бил известен директорот, затворски полицаец не носел оружје

А1он
Серија пропусти утврдила Управата за извршување на санкциите на 13.01.2023 при вонредениот надзор во КПД Идризово со цел да се утврдат сите околности кои довеле
Македонија

ВИДЕО: Избеганиот затвореник не пукал во полицаецот кој возел, туку куршумот случајно се одбил

Кристијан Ландов
Затвореникот Беким Мемети не пукал во полицаецот кој го управувал комбето, туку куршумот се одбил од кровот на возилото и го погодил во стомакот. Ова
Македонија

Командирот на кој му избега убиецот, бил избркан за поткуп, а Спасовски го вратил е близок до СДСМ тврди ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Командирот на смена во Идризово кој е одговорен за проценка на ризик при транспорт на затвореници дента кога се пренесувал убиецот кој избега, а притоа
Македонија

ВИДЕО: Ранет полицаец, избеган затвореник од „Идризово“ – успешната акција за бегство планирана до детаљ

Кристијан Ландов
Припадник на затворската полиција е ранет, а затвореник во „Идризово“ е во бегство. Ова е резултат на грабнувањето кое се случило во текот на ноќта,
Македонија

Разрешен директорот на затворот „Идризово“ и именуван нов кадар од Алтернатива

Кристијан Ландов
Владата го разреши директорот на затворот „Идризово“, Реџеп Реџепи, дознава „А1он“. На негово место е назначен друг кадар на Алтернатива, партија која раководи со овој
Македонија

Запалено возило на вработен во затворот Идризово, сопственикот повреден

А1он
Во кругот на Казнено поправната установа Затвор „Идризово“ вчера на паркингот позади управната зграда, било опожарено патничко моторно возило “фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки,
Македонија

Тупанчевски: Во КПД Идризово никој нема да биде поштеден од одговорност

А1он
Министерот за правда Никола Тупанчески на денешната прес конференција информираше за координираната акција во текот на вчерашниот ден која беше спроведена во КПД Идризово, а
Македонија

И „Идризово“ стана небезбедно: Управата вторпат одби интервју со Боки 13, побарана реакција од Тупанчевски

Кристијан Ландов
И затворот „Идрозово“ стана небезбеден откако „А1он“ по вторпат достави барање за интервју со осудениот Бојан Јовановски-Боки 13. Управата за извршување санкции и директорот Марјан
Македонија

Затвореник од Идризово донесен починат на Токсикологија

А1он
49-годишен затвореник од КПУ „Идризово“ бил донесен починат на одделoт токсикологија во комплексот клиники „Мајка Тереза“, информираа од Министерството за внатрешни работи. Вчера во 15.10
Македонија

Затвореници од „Идризово“ сакале да прават бунт, со сечило раниле чувар

А1он
Повеќе осуденици од затворот „Идризово“ вчеравечер се побуниле против претресот во една од собите во амбулантното одделение, по што, вооружени со палки и сечила, сакале